Ulotki promocyjne – najlepsze pomysły

ulotki promocyjne
ulotki promocyjne

Ulotki promocyjne mogą mieć kilka ról i projektów. Po pierwsze, mogą spełniać rolę informacyjną o promocjach, rabatach i wyprzedażach, które planują Państwo zorganizować w danych terminach. Po drugie, mogą same w sobie stanowić niejako kupon rabatowy. Posiadając go klient uzyskuje na przykład 20% rabatu na towary objęte tą promocją. Co więcej, ulotki promocyjne mogą być też zaproszeniami, informatorami i sposobem na dotarcie do klienta na stosunkowo dużą skalę bez angażowania w to drogich metod marketingowych, jak reklama telewizyjna, radiowa czy przez Internet.

Oczywiście, nie zrozumcie tego źle. Bowiem Ulotki promocyjne mogą mieć także formę online. Spełniają wówczas to samo zadanie, ale nie musicie Państwo inwestować ani grosza w wytworzenie ich. Może poza projektem, jeśli sami nie opanowali Państwo umiejętności obsługi popularnych programów graficznych. Możecie Państwo spróbować, wszak powstało wiele tutoriali pod tytułem „Zrób to sam”. Wszystko zależy od was i od tego jak wiele chcecie zaoszczędzić na reklamie. Gdy was budżet jest mocno ograniczony, może być to opłacające się rozwiązanie. Ulotki elektroniczne przesyłane będą na skrzynki mailowe potencjalnych klientów, a także dostępne do przeglądnięcia na Państwa stronie internetowej, choć do pełnego wykorzystania potencjału takiej reklamy najlepiej zatrudnić firmę informatyczną, specjalizującą się w zleceniach tego typu.

Wizytówki z pełnymi danymi firmy to także forma ulotki reklamowej. Przechodząc do bardziej sprecyzowanych przykładów, ulotka promocyjna sklepu spożywczego będzie różniła się od ulotki sklepu z ubraniami. Począwszy od produktów zamieszczonych na niej, po kolorystykę i ceny. Niemniej jednak, obie muszą zostać przygotowane w odpowiednim formacie. Nie może być on ani za duży, ani za mały. Zwykle rozmiary ulotek oscylują od A6 do A3. Pozwala to na spersonalizowanie swojego projektu, aby nie powielać pomysłów konkurencji.

Zatem, idealną ulotką promocyjną będzie ulotka zawierające wszystkie informacje dotyczące promocji, okres obowiązywania zniżek i adres sklepu, które ją oferuje.